Az akácméz

Az akácmézre jellemző hogy a glukóz (szőlőcukor) mennyisége a fruktózhoz (gyümölcscukor) képest jelentősen alacsonyabb, emiatt a tiszta akácméz szinte sosem kristályosodik ki.
Ajánlott a gyomorsav túltermelés miatti emésztési zavarok csökkentésére.
Kitűnő hámsérülések, hegek, horzsolások, égésnyomok külső kezelésére.

A legkeresettebb és a legismertebb mézfajta a rendkívül széles felhasználási lehetőségei miatt. Kevés virágport tartalmaz. A Magyarországon termelt akácméz különleges minősége miatt Hungaricumnak számít.
Jó csontképző, vértisztító, roborál, erősíti az immunrendszert, méregtelenít, köhögéscsillapító, kiválóan alkalmazható felső légúti megbetegedésekre, gyógyítja a vérszegénységet, erősíti a szoptatós anyák szervezetét.

Erdei méz

Az erdei méz, vagy más néven harmatméz, fenyőméz nem a virágok nektárjaiból hanem az erdei fákon található mézharmatból készül.

Az erdei mézek íze különböző lehet, hiszen az aromája annak függvényében alakul, hogy a méhek milyen fáról gyűjtötték össze a méz elkészítéséhez szükséges mézharmatot. Gyorsan kristályosodó. Az erdei méz gyógyhatása kiemelkedik a többi méztípusé közül. Mivel magas ásványi anyag tartalommal rendelkezik, ezért kifejezetten jó immunerősítő szer. Az erdei méz vizelethajtó, roboráló, általános erősítő, csonterősítő ésnyugtató hatású. Az erdei méz remek ellenszere a légúti hurutos megbetegedéseknek, ezért megfázás, nátha, torokgyulladás, légcső- és tüdőpanaszok esetén érdemes az antibiotikumos kezelés kiegészítésére alkalmazni.

Napraforgóméz

Napraforgóméz jótékony hatásai: Magas ásványi anyag tartalmának köszönhető erősítő,fertőtlenítő,gyulladáscsökkentő hatású. Fogyasztása jótékonyan hat a belekre, szívre, gyomorra, vesére, tüdőre.

Repceméz

A repceméz jótékony hatásai közül a magas szőlőcukor tartalma miatt kiemelkedik az energetizáló képessége, ami miatt a kemény szellemi és fizikai munkát végzők, és a sportolók is étrendjükbe illeszthetik. A repce nektárjából készült méz rendkívül alacsony savtartalommal rendelkezik, ezért a gyomorpanaszokkal küszködő személyek is bátran fogyaszthatják. Gyomorsav túltengés esetén például nem kell tartani attól, hogy panaszokat okoz majd a repceméz fogyasztása. Sőt, a repceméz gyógyhatása vérszegénység esetén is megmutatkozik, hiszen igen magas vastartalommal rendelkezik. Egyedülálló kémhatásának köszönhetően egyre gyakrabban használják a különböző lúgosító kúrákhoz. A repceméz gyulladáscsökkentő, és a legyengült szervezet regenerálásában is nagy szerepet játszik. .

Vaddohány

A selyemfűméz mély aranysárga színű, nagyon intenzív illattal rendelkező, zamatos fajtaméz.
A selyemkóró nektárjából származik, vaddohányméz néven is ismerik. Mivel a növény nem termel virágport, így ennek a fajtának a virágportartalma nem számottevő. Jellegzetes magyar méz, hungarikum. Nehezen kristályosodik. Igen erős, jellegzetesen fűszeres ízzel rendelkezik. Önmagában szokták elsősorban fogyasztani, de húsok pácolására is kitűnően alkalmas.

.